Co jsou to vlastně torrenty...

Goto down

Co jsou to vlastně torrenty...

Příspěvek  Kuty za Thu Mar 27, 2008 11:13 pm

Někteří je znají velmi dobře Twisted Evil a jiní zase ani pořádně nevědí o co jde. Tak jsem si řekl, že to tady trošku objasním.

Hlavní rozdíl oproti klasickým sítím umožňujícím sdílení souborů je v tom, že každý soubor je charakterizovaný tzv. torrentem, což je malý soubor, který popisuje, co všechno daný torrent obsahuje, kdy vznikl a dává mu jedinečný identifikátor, podle kterého můžete soubor stahovat z internetu. Tyto torrenty můžete vyhledat pomocí různých stránek, které jsou k tomu určeny. Když si ho stáhnete do počítače a otevřete příslušným programem, připojíte se přes daný jedinečný klíč ke všem uživatelům torrentů, kteří daný soubour bud mají celý k dispozici (tzv. seed) nebo jen jeho určité části (tzv. leech). Zároveň i vy během stahování umožňujete jiným uživatelům stahovat data, které jste už vy stáhli. Když soubor dostahujete můžete ho nechat k dispozici ke stahování po libovolnou dobu. Není určena ani rychlost uploadu ani zda musíte uploadovat vůbec. Ale platí úměra, že čím máte vyšší povolený upload dat tím rychleji stahujete, protože uživatelé, kteří stahují od vás nestahují od jiných zdrojů a na vás tak zbude jejich větší datový tok.

Co se týče serverů umožnujících vyhledávání torrentů, tak nejznámější jsou Piratebay.org nebo Torrent portal nebo třeba TorrentSpy.

Programů existuje taky spousta. K nejoblíbenějším patří asi Azureus , ve kterém si uživatel může nastavit opravdu skoro všechno nebo Bittorrent anebo jednoduchý a uživatelsky přívětivý uTorrent .

Zamyšlení nad legálností těchto služeb nechám na odbornících a vás samotných, ale v zásadě platí, že samy o sobě nelegální nejsou. Nelégálními se můžou stát až při šíření dat porušující autorská práva.
avatar
Kuty
Admin

Poeet p?íspivku : 63
Age : 35
Registration date : 22. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi http://hudebnikoutek.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru